24. 9. 2022: Brezmejno - druženje in filmski večer

Objavljeno: Pet, 16.09.2022 - 18:35

Minilo je neverjetnih sedem let, odkar smo na Štajerskem doživeli izjemen čas odprtih meja. Nekateri smo v Radgono ali Šentilj prispeli po dolgem letu, drugi smo bili tam s toplim čajem, juho in otroškimi plenicami, da bi človečno podprli ljudi na poti. Takrat so se križale mnoge življenjske poti, mnogi smo ostali povezani.

Želimo se spominjati, ohranjati in še naprej tkati medčloveške vezi ne glede na meje. Vsi, ki ste še posebej povezani s tem časom “odprtih meja”, ste vljudno vabljeni na druženje in filmski večer!

17:30 Prihod in pogostitev

18:30 Dobrodošlica in solidarnostno srečanje: predstavili bomo svoje spominke iz obdobja odprtih meja in jih predali Muzeju norosti.

20:00 h Projekcija filma 3400 žemljic: Begunci | Pomočniki | Ljudje in pogovor o filmu z režiserjem Heinzem Trenczakom (film je v nemškem jeziku, zagotovljeni podnapisi v angleškem jeziku).

Beg in solidarnost: predmeti za razstavo v Muzeju norosti

Kateri predmet zate simbolizira leto 2015? Prinesi ga s seboj kot “spominek” in postal bo artefakt razstave o obmejni politiki, ki jo bomo skupaj pripravili v Muzeju norosti.

Projekcija filma

Režiser Heinz Trenczak je s sedmimi snemalci posnel dokumentarni film z naslovom 3400 Semmeln - Flüchtende | Helfende | Menschen (3400 žemljic - Begunci I Pomočniki I Ljudje). Med letoma 2015 in 2020 so na filmski trak dokumentirali prihod ljudi in solidarnost na Štajerskem: odprtje skupnostnega vrta platforme Kultura dobrodošlice Cmurek, protestni tabor beguncev v mestnem parku v Gradcu in prostovoljsko kuhinjo TWO - The Welcome Organisation na mejnem prehodu Šentilj-Spielfel

Dobrodošli so sladkarije, namazi in hrana za samopostrežni bife.

Dogodek organiziramo Muzej norosti, Trate, Border Crossing Spielfeld, Plattform Willkommenskultur