Panoramska slika grada

Panoramska slika grada

Priznanje Muzeja norosti

Sre, 15.06.2022 - 08:42

V Muzeju norosti si prizadevamo za ozaveščanje o nujnosti dezinstitucionalizacije v Sloveniji, o odpravi institucij za dolgotrajno oskrbo, v katere se namešča ljudi z oviranostmi in o razvoju storitev v skupnosti, ki bodo ljudem z oviranostmi omogočile življenje v skupnosti in vključenost v družbo. Te pravice jim zagotavlja Konvencija o pravicah ljudi z oviranostmi, ki jo je Slovenija ratificirala že leta 2008.

Cesta trate

Konferenca Alpe Adria Donava mreže za dezinstitucionalizacijo, 10. - 16. 6. 2021

Sre, 06.04.2022 - 12:00

Zbornik povzetkov Mednarodne konferenca Alpe Adria Donava mreža za dezinstitucionalizacijo, 10. - 16. junij 2021, Trate, ur. Sonja Bezjak, Darja Farasin. E-zbornik. Trate : Muzej norosti, 2021.

Zbornik je povzetek prispevkov, ki so jih pripravili strokovnjaki, znanstveniki, raziskovalci, uporabniki z izkušnjo institucije in ljudje iz skupnosti. Konferenca je potekala v okviru projekta Regijskega centra za dezinstitucionalizacijo. Dostopen je na povezavi.

Muzej norosti slika dvorišča

Strokovni posvet: Vloga NVOjev v procesu dezinstitucionalizacije in uresničevanja človekovih pravic

Pet, 02.04.2021 - 19:12

V Muzeju norosti na Tratah osveščamo domačo in tujo javnost o tem, da je Slovenija ena najbolj institucionaliziranih držav na svetu in da so ljudem, ki živijo v institucijah, kršene človekove pravice. Dosedanje izkušnje sodelovanja Muzeja norosti s širšo javnostjo kažejo, da so ljudje s to temo zelo slabo seznanjeni, po ogledu muzeja pa veliko bolj odprti za pogovor o nujnosti dezinstitucionalizacije in razvoja storitev v skupnosti, kot so bili prej.

Prijavite se na novice

Če želite biti obveščeni o dogajanju pri nas, nam zaupajte svoj email naslov.

Vaš e-naslov bomo hranili za pošiljanje obvestil Muzeja norosti, teh podatkov ne bomo uporabljali v druge namene. V kolikor obvestil Muzeja norosti ne želite več prejemati, nam to sporočite na info@muzejnorosti.eu in vaš e-naslov bomo izbrisali iz našega seznama. Hvala za zaupanje.

V katerem jeziku želite prejemati novice